UWAGA! REKRUTACJA!

NATALIA LUZAK

JOANNA RABSZTYN

WIKTORIA ROZWAŁKA

Czekamy na innych, których serdecznie zapraszamy.

Poduszka dla Maluszka

Poduszka dla Maluszka to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Jej koordynatorami od początku są Rafał Andreas i Aleksandra Łacek. Pierwsze trzy edycje były prowadzone w placówkach edukacyjnych mieszczących się na terenie małopolski i śląska. W 2014 roku akcja została rozszerzona o zbiórkę internetową oraz zbiórkę w wybranych sklepach sieci JYSK Polska. Największą siłą akcji jest zwiększające się z roku na rok zainteresowanie i zaangażowanie społeczne, które tworzy różnego rodzaju inicjatywy m.in. ręczne szycie poduszek lub ich malowanie czy tworzenie kolorowanek dla dzieci w szpitalu.

Po co to wszystko?

Najważniejszym celem jest uszczęśliwienie dzieci, pacjentów kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu oraz Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Poduszkami dzielimy się podczas wizyt mikołajkowych, wielkanocnych i w dniu dziecka, a środki finansowe wydajemy na organizację obozów rehabilitacyjnych dla dzieci po transplantacji, doposażenie oddziałów dziecięcych oraz spełnienie marzeń.

Zakończona Akcja "Poduszka dla Maluszka"

Dziękujemy Wszystkim, którzy zakupili nasze zdrowe wypieki i tęczowe galaretki.

Dzięki Wam, dla najmłodszych pacjentów Szpitala Powiatowego z Oświęcimia i Kliniki Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, wysyłamy 650 złotych oraz 32 poduszeki z przedszkola.

Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!!!

"Szpitalne mury dla wielu dzieci kojarzą się z więzieniem, w którym z niewiadomych dla nich przyczyn muszą zostać same, a jacyś obcy dla nich ludzie przychodzą i coś podpinają, mierzą i badają. „Poduszka dla Maluszka” od 6 lat odczarowuje to myślenie. Co roku podczas wizyty mikołajkowej, wielkanocnej czy w Dniu Dziecka przekazujemy każdemu maluchowi trochę radości i ciepła w postaci poduszeczki- Przytulanki, którą może potem zabrać do domu. Prezent jest wzbogacany o garść słodyczy, kosz owoców i kilka zabawek. Największym podziękowaniem jest uśmiech na twarzach maluchów, który niejednokrotnie zostaje w naszej pamięci na długo..."

Fajnie, że po raz kolejny mogliśmy pomóc.

List do św. Mikołaja

Kolejna akcja i kolejne działanie Wolontariatu.

Listy dzieci są różnorodne, każde dziecko napisało lub namalowało tak, jak potrafiło. Niektóre stanowią koncert życzeń.

Wiek dzieci, które pisały listy także jest różny – od maluszków (pomagali opiekunowie) po nawet siedemnastolatki. W rodzinach zastępczych najczęściej przebywa więcej niż jedno dziecko. Mikołaj jest sprawiedliwy i przynosi prezent każdemu dziecku, także dużemu. Informacyjnie dodajmy, że przygotowują Państwo prezenty dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych, czyli dzieci, które z różnych powodów (kryzysy, trudności, etc.) nie są wychowywane przez swoich rodziców (więcej informacji: http://towarzystwonaszdom.pl/rodzinna-opieka-zastepcza).

List do Świętego Mikołaja

Kolejna Akcja Szkolnego Klubu Wolontariatu zakończona

Informuję, że prezent cały i zdrowy dotarł do Ośrodka, a teraz powędruje dalej do chłopca :)

Dziękuję za udział w akcji!

Drogie Mikołajki i drodzy Mikołajowie,

składamy Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego Święta! Życzymy mnóstwo radości ze sprawiania radości innym! Oby Wasza postawa - postawa szczerego i dobrego serca - była wzorem dla innych :)

Wielka Loteria Świąteczna

Piszą o Nas na Facebooku