na rok szkolny 2017/2018 - Klasa I

Moja klasa

12 września 2011 20:08 | Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września - wyjątkowy dzień...

Jest to pierwszy dzień rozpoczęcia nowego  roku szkolnego, moment, w którym kończą się wakacje. W ten uroczysty dzień uczniowie naszej szkoły o godz. 8:00 zebrali się  w kościele św. Jakuba na mszy świętej, odprawianej przez proboszcza, ks. Marka Sendala.

O godz. 9:00 rozpoczęła się uroczysta akademia w szkole. Uczniowie klasy VI wprowadzili sztandar z wizerunkiem patronki szkoły i odśpiewaliśmy hymn państwowy. Następnie pani dyrektor przywitała gości, pierwszoklasistów i całą resztę uczniów miłymi słowami, życząc wszystkim powodzenia, radości i dobrych wyników w nauce w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Później głos został oddany pierwszakom. Dzieci przywitały szkołę piosenką i zabawnymi wierszykami. Potem rozpoczęło się pasowanie na ucznia. Pani dyrektor mianowała każdego ucznia na pierwszoklasistę przykładając do jego prawego ramienia wielki ołówek. Następnie pierwszak szedł do swojej wychowawczyni po odbiór legitymacji szkolnej i dyplomu. Po pasowaniu rodzice rozdali swoim dzieciom rogi obfitości ze słodyczami. Później wszyscy uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkanie z wychowawczyniami.

Katarzyna Hetmańczyk

Olga Respondek