Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sączowie
http://zsp.saczow.superszkolna.pl

05 czerwca 2014 19:13 | Aktualności

IV Międzygminny Konkurs Matematyczny "1 z 10"

W dniu 5 czerwca  bieżącego roku odbył się  w naszej szkole konkurs matematyczny "1 z 10", wzorowany na popularnym teleturnieju telewizyjnym. Z matematycznymi problemami zmagali się uczniowie z Bobrownik, Dobieszowic, Rogoźnika, Tąpkowic oraz nasi reprezentanci:  Karolina Ćwieląg i Maksymilian Surowiec z klasy V oraz Dominika Kukuła i  Julia Ruszkowska  z klasy VI. Odpowiadali oni na pytania z dziedziny matematyki w zakresie programu przewidzianego do realizacji w szkole podstawowej. Konkurs przeprowadzony był w dwóch turach, pierwsza dla uczestników z klasy V, a następnie z klasy VI.  

W I etapie uczniowie danej klasy odpowiadali po kolei na dwa pytania, które były tak sformułowane, aby  odpowiedź na nie była szybka i nie wymagała skomplikowanych obliczeń.

Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy odpowiedzieli na co najmniej jedno pytanie. Tym razem zawodnicy sami typowali odpowiadającego. Etap II trwał do momentu wyłonienia trzech finalistów.

Do trzeciej rundy - finałowej zakwalifikowało się dwóch przedstawicieli naszej szkoły z klasy V.

Walka finałowa była bardzo zacięta. Każdy z trzech reprezentantów chciał wygrać. Wszyscy wykazali się olbrzymią wiedzą i wiadomościami. Ale ostatecznie w kategorii piątoklasistów I miejsce zdobyła  uczennica SP w Dobieszowicach -  Dominika Grabowska,  II miejsce, zdobył uczeń naszej szkoły  - Maksymilian Surowiec, a III miejsce również nasza piątoklasistka – Karolina Ćwieląg. W drugiej kategorii wiekowej najlepsza okazała się szóstoklasistka ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach - Zuzanna Bacia, II miejsce zdobył Paweł Wójtowicz – uczeń SP w Bobrownikach, natomiast III miejsce uczeń SP w Dobieszowicach - Stanisław Kowalik.

Konkurs był nie tylko ciekawy, ale emocjonujący i wymagał dużej koncentracji. W czasie konkursu panowała przyjazna atmosfera, pomimo ostrej rywalizacji nie brakowało uśmiechu i radości.  Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i mini-nagrody, natomiast finałowe trójki zdobyły nagrody książkowe oraz nagrody rzeczowe.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Sączowie  i Dobieszowicach oraz WSiP i Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!!

 Organizatorzy:

 Bogusława Duś – ZSP w Sączowie

 Jolanta Karcz – ZSP w Dobieszowicach