Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sączowie
http://zsp.saczow.superszkolna.pl

12 listopada 2015 10:07 | Aktualności

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość "Pasowania na czytelnika". Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami przygotowali piękny pokaz swoich umiejętności artystycznych. Klasa Ia za pomocą wierszyków zapoznała wszystkich jak należy postępować z książkami, jak zachować się w bibliotece i czytelni, a także czym charakteryzuje się wzorowy czytelnik. Natomiast klasa Ib zaprezentowała nam swoje umiejętności wokalno - taneczne do słynnej piosenki "Na wyspach Bergamutach". 

Tradycją naszej szkoły jest bliska współpraca Biblioteki szkolnej z Biblioteką Publiczną w Sączowie, dlatego też do przygotowania uroczystości włączyła się pani Joanna Kocot - Dyszy, bibliotekarka z tejże biblioteki.

Dzieci po uroczystym przyrzeczeniu zostały przyjęte w poczet czytelników obu bibliotek, otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także zakładkę do książki wykonaną przez swoich starszych kolegów.

Panie bibliotekarki maja wielką nadzieję, że zaszczepiły w młodych czytelnikach chęć czytania i poznawania świata za pośrednictwem książek.

Zdjęcia: