Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sączowie
http://zsp.saczow.superszkolna.pl

21 kwietnia 2017 22:12 | Aktualności

Wyniki konkursu palmowego

Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych i święcenia ich w kościele Zespół Szkolno – Przedszkolny w Sączowie i proboszcz parafii Św. Jakuba w Sączowie po raz szósty ogłosili Konkurs „Sączowskie Palmy Wielkanocne”.

Celem konkursu było upowszechnianie obyczajowości związanej ze Świętami Wielkanocnymi oraz symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej i kościelnej. Konkurs stwarzał okazję do indywidualnej lub zbiorowej aktywności artystycznej oraz zdobywania wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania palm. Zaproszenie do udziału w Konkursie było skierowane zarówno do dzieci i młodzieży szkolnej, jak i osób dorosłych. Zadanie polegało na wykonaniu palmy wielkanocnej, z wykorzystaniem tradycyjnych metod i materiałów.

W tym roku do Konkursu zgłoszono 22 palmy wykonane przez dzieci Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Sączowie oraz dorosłych. 5 palm wykonano w zespołach dwuosobowych.

Wystawa palm zgłoszonych do Konkursu miała miejsce w kościele parafialnym w Sączowie. Palmy wykonane na Konkurs można było podziwiać od Niedzieli Palmowej aż do drugiego dnia Świąt Wielkanocnych.

W Poniedziałek Wielkanocny, po Mszy św. o godz. 12.00 ks. proboszcz Marek Sendal wspólnie z katechetką p. Iloną Kocot ogłosili wyniki Konkursu.

Zgodnie z regulaminem, przy ocenie prac zwrócono uwagę na wykonanie palm z naturalnych surowców.

Jury pod przewodnictwem plastyka pani Agnieszki Giec – Pierzchały wybrało najładniejsze palmy i przyznały następujące miejsca wykonawcom:

Laureatami Konkursu, zdobywając I miejsce zostały dwa duety:

I miejsce w kategorii dorosłych zdobyła palma wykonana przez  18 letnią Monikę Nabrdalik

II miejsce otrzymały palmy wykonane przez: 

III miejsce  zdobyli wykonawcy palm:

Wyróżniono palmy wykonane przez:

Wiele pracy w wykonanie pięknych palm włożyli również pozostali uczestnicy konkursu:

Wszyscy laureaci i wykonawcy konkursowych palm otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Sponsorem nagród dla wykonawców palm był proboszcz ks. Marek Sendal.

Laureatom Konkursu, wyróżnionym i wszystkim wykonawcom

pięknych palm wielkanocnych serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia: