20 maja 2014 15:24 | Aktualności

Szkolne Obchody Dni Europy

Dnia 12 maja odbył się apel podsumowujący szkolne Obchody Dni Europy.

Uczniowie klas starszych wzięli udział w Quizie Wiedzy o Krajach Europejskich, wykazując się przy tym dużą wiedzą z tego zakresu. Pierwsze miejsce w quizie zajął zespół uczniów z klasy VI - Kamil Wójcik, Hubert Knap i Paweł Opielak. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna  z klasy V - Paweł Ciepliński, Michał Wieczorek i Michał Gwóźdź. Trzecie miejsce zajęli chłopcy z klasy IV - Karol Mitas, Mateusz Pitas i Bartek Dziadkiewicz, przegrywając z klasą V różnicą tylko dwóch punktów. Przedstawicielom poszczególnych klas wręczono pamiątkowe dyplomy.

Uczniowie klas starszych wystąpili także w scenkach - wywiadach ze sławną postacią europejską. W postać fińskiej pisarki Tove Jansson - autorki książek o Muminkach, wcieliła się uczennica klasy IV Emilia Gaj. Słynnym fińskim skoczkiem narciarskim - Janne Ahonenem został Jakub Sakowski z klasy V, a francuską projektantką mody Coco Chanel - Laura Dudziak z klasy VI. Wywiady przeprowadzone były w języku angielskim. Postacie europejskie, reporterzy i prowadzący program z wprawą posługiwali się językiem obcym. Tłumacze również dobrze wywiązali się ze swoich ról. Za występy w scenkach uczniowie zostali nagrodzeni ocenami celującymi z języka angielskiego.

Uczniowie klas młodszych zaprezentowali plakaty przedstawiające jeden z wybranych krajów europejskich. Klasa I przedstawiła Portugalię, a klasa II - Węgry. Uczniowie z zaangażowaniem opowiadali o krajach europejskich, występy zaciekawiły różnorodnością informacji. Przedstawiciele młodszych klas również zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

Klasy starsze także zaprezentowały na gazetkach klasowych kraje europejskie. Klasa IV przedstawiła Finlandię, a klasa VI - Cypr. Dużą pomysłowością w prezentacji Cypru wykazali się uczniowie klasy VI, wykonując z bibuły ciekawe elementy dekoracyjne.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do Obchodów Dni Europy.