24 maja 2014 23:08 | Aktualności

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

21 maja 2014 roku nasze Przedszkole i nasza  Szkoła uzyskały

Certyfikaty "Szkoły Promującej Zdrowie"

i tym samym wstąpiliśmy

do elitarnego klubu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie to miejsce, gdzie cała społeczność szkolna, Nauczyciele, Rodzice oraz Uczniowie podejmują świadome działania, aby rozwijać i wspierać zdrowy styl życia.

Po upływie okresu przygotowawczego (minimum 6 miesięcy) oraz kandydackiego (minimum 1 rok szkolny) wojewódzki koordynator wraz z wojewódzkim zespołem koordynującym przyjmują szkołę/placówkę do Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Certyfikat Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie jest przyznawany przez Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach - Placówkę Samorządu Województwa Śląskiego, koordynatora projektu Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie. Certyfikat nadawany jest na okres trzech lat.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sączowie jest pierwszą placówką w naszej gminie, która może poszczycić się zaszczytnym tytułem Szkoły Promującej Zdrowie.

W dniu wręczenia certyfikatu, przy pięknej wiosennej pogodzie, na szkolnym patio odbyła się uroczystość, którą zaszczyciło swa obecnością wielu znakomitych gości – przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, organizacji społecznych, przedstawiciele METIS – u, przyjaciele szkoły i przedszkola, rodzice.

Certyfikaty z rąk p. Barbary Dobias-Moli i p. Tomasza Wojtasika przyjęły koordynatorki programu – p. Justyna Urbańczyk i p. Ewa Klimczyk.

Po podziękowaniach, gratulacjach i życzeniach przyszedł czas na występy. Przedszkolacy pięknie przebrani za warzywa i owoce zachęcali do jedzenia sałatki, szpinaku i rzodkiewki. Uczniowie klas I i II przekonywali rodziców, że „wolą wodę”, a na deser - w jarzynowym teatrzyku – zobaczyliśmy  MAMY!

W pięknych, pomysłowo wykonanych kostiumach nie tylko wspaniale się prezentowały, ale także brawurowo wykonały scenkę do wierszyka „Na straganie”  Jana Brzechwy.Występom towarzyszył szkolny chór Smyczki. Po piosence  „Olimpiada w Jarzynowie”, dziewczynki odśpiewały dwa piłkarskie hymny, które zapowiedziały drugie ważne wydarzenie w tym dniu – UROCZYSTE OTWARCIE ODNOWIONEGO SZKOLNEGO BOISKA.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej:

>> Oglądaj