25 maja 2014 21:42 | Aktualności

„Zielona szkoła” 2014!

W dniach 04 -17.05 uczniowie klasy III przebywali na „Zielonej szkole” w Ośrodku wypoczynkowym Primavera w Jastrzębiej Górze. Był to czas spędzony bardzo aktywnie i przyjemnie. Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach i warsztatach. Wspaniali animatorzy pracujący w Ośrodku starali się jak mogli, by umilić czas małym wczasowiczom. Zorganizowano między innymi:

• Magic Show
  • „Neptunalia”, czyli chrzest wilków morskich
  • Gimnastykę korekcyjną
  • dyskoteki
  • zajęcia na basenie
  • wybory Miss i Misstera
  • Randkę w ciemno
  • ognisko

Podczas pobytu odbyły się dwie całodniowe wycieczki:

• do Władysławowa – w tym mieście zwiedzono Ocean Park; na Półwysep Helski – tu odwiedzono między innymi Fokarium
  • do Gdyni – zwiedzono tu port, statek żaglowy „Dar Pomorza”, okręt wojenny „Błyskawica”; do Sopotu – tutaj największą atrakcją był spacer po słynnym molo i rejs statkiem „Pirat”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w Instytucie Nauki „Experyment” w Gdyni.

Uczniowie klasy III brali udział w wielu konkursach:

• plastycznym
  • na rzeżbę z piasku
  • karaoke
  • czystości
  • wiedzy o Jastrzębiej Górze i okolicy

Oprócz wszystkich wymienionych wyżej atrakcji, dzieciaki codziennie spacerowały brzegiem morza, wdychały świeże, zdrowe powietrze, zajadały się pysznymi posiłkami, bawiły się na placu zabaw i w jego otoczeniu, kupowały pamiątki i po prostu przyjemnie spędzały czas. Nie zapomniano też o nauce. Wczasowicze wrócili zdrowi i zadowoleni do swoich domów i do szkoły. Z pewnością długo nie zapomną tych dwóch tygodni spędzonych nad morzem.

Sprawdzian z samodzielności wszyscy trzecioklasiści zdali na piątkę ku zadowoleniu rodziców i wychowawczyni.