29 maja 2014 17:44 | Aktualności

Lekcje biblioteczne w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Będzinie.

W dniu 20 maja br. uczniowie klasy VI odwiedzili placówkę Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Będzinie. Pracownicy przygotowali dla nas dwie lekcje biblioteczne. Jedna dotyczyła warsztatu informacyjnego biblioteki, katalogów tradycyjnych i elektronicznych oraz ogólnych zasad wyszukiwania informacji. Lekcja przygotowana była w formie prezentacji multimedialnej, połączonej z warsztatami praktycznymi.  Druga lekcja dotyczyła zapobiegania agresji i przemocy w szkole. Oprócz prezentacji multimedialnej dzieci wysłuchały opowiadania na temat agresji, brały udział w grach i zabawach oraz dyskutowały na temat zapobiegania negatywnym zachowaniom w szkole. Wszyscy wyszli bogatsi o nowe doświadczenia, które na pewno wykorzystają w dalszej edukacji. Atrakcyjności naszej wycieczki dodał fakt, że w drogę udaliśmy się środkiem komunikacji miejskiej.