27 maja 2014 19:21 | Aktualności

Dzień Matki i Ojca

Wspólne Święto Naszych Rodziców!
Jak co roku, 26 maja świętujemy Dzień Matki. Miesiąc później - 23 czerwca - obchodzimy Dzień Ojca. Uczniowie klasy V połączyli te święta tak, aby uczcić je i świętować razem. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienie inspirowanego mitem o Demeter i Korze. Następnie wszyscy piątoklasiści  zaprezentowali się w inscenizacji słowno – muzycznej, która miała na celu ukazanie, jak wielkim skarbem dla dzieci są ich rodzice. Bo nie od dziś wiadomo że: „Rodzice są lekiem na przeziębienia i aspiryną na dziecięce zmartwienia”, a także „Rodzina wybacza i zapomina, rodzina dla dziecka to witamina.” Rodzice z wielkim zaciekawieniem i ze wzruszeniem słuchali swoich dzieci. W takim dniu nie zabrakło oczywiście piosenki  „Cudownych rodziców mam”, a na koniec  po odśpiewaniu i zagraniu na dzwonkach „STO LAT” rodzice otrzymali wykonane przez swoje pociechy upominek – maskę wenecką. Następnie wszyscy  udali się na kawę, herbatkę i ciasteczka.