04 czerwca 2014 18:08 | Aktualności

Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka i w tym roku świętowany był na sportowo. Jednak tym razem w zupełnie innej formie. Była rywalizacja zespołowa, a nie jak dotychczas indywidualna. Dodatkowo zespoły dobrane losowo składały się z uczniów różnych klas. Pełna integracja. Chodziło nie tylko o rywalizację, ale przede wszystkim o świetną zabawę. A zabawa był naprawdę przednia. Były wyścigi w workach, na gumowych piłkach, rzuty do celu, zabawa z balonami wypełnionymi wodą i samo lanie wody. Na koniec sporo uciechy sprawiły wspólne skoki na olbrzymiej skakance i to, co dzieci lubią najbardziej, czyli przeciąganie liny. Oczywiście byli wygrani, ale przegranych już nie, bo sam udział w grach i zabawach na wesoło był swoistą nagrodą dla każdego uczestnika. Wszystkie dzieciaki, które brały udział w sportowym wydarzeniu oraz te, które z różnych przyczyn w nim nie uczestniczyły, dostały drobne upominki i lody. Po przyjściu z „Orlika” chłopcy z klasy V i VI zagrali jeszcze między sobą towarzyski mecz w piłkę nożną. Wygrała klasa VI, ale przyznać trzeba, że walka była zacięta  do samego końca. Na tym zakończył się dzień inny niż wszystkie, bo wypełniony atrakcjami i tym, z czego dzieci cieszą się najbardziej, czyli dniem bez nauki, a za to z super zabawą.

Dziękujemy wszystkim, którzy postarali się, aby ten Dzień Dziecka był dla naszych uczniów wyjątkowy.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Klubu Sportowego "Płomień", który sfinansował nagrody dla dzieciaków oraz udostępnił boiska na Orliku.

Ps. (ale wcale nie na marginesie). Podczas tegorocznego Dnia Sportu po raz pierwszy odbył się konkurs wzorowany na popularnym programie rozrywkowym "Mam talent", o tym samym tytule. Nasze dzieci po raz kolejny udowodniły, że są wspaniałe!

• Dominika Czajkowska z klasy I, Julia Kocot i Natalka Łukasik z klasy II, Julia Grabowska z klasy III oraz Kinga Niedbała z klasy IV śpiewały,
  • Radek Sokoła (kl. I), Sergiusz Dyszy (kl. II), Maks Nowak (kl. I), Wiktoria Błaszkowska, Kamilka Wyparło (kl. III) tańczyli,
  • Igor Grudniewski z klasy II pokazał swoje prace plastyczne

Jury miało nie lada orzech do zgryzienia, by wybrać tego, kto ma największy talent. Rywalizacja była bardzo wyrównana, jednak wybrano zwycięzcę. Kto nim jest, dowiemy się na Szkolnym Pikniku, który już wkrótce.