06 czerwca 2014 12:00 | Aktualności

Wizyta w szkole sportowej

W dniu 04.06.2014 uczniowie klasy V i VI naszej szkoły w ramach zadań Szkoły Promującej Zdrowie wzięli udział w spotkaniu z pasjonatami sportu. Uczniowie wraz z opiekunami panią Ewą Kllimczyk, pedagogiem szkolnym Krzysztofą Urbańską oraz panią Dyrektor Małgorzatą Fijołek odwiedzili Halę Sportową w Będzinie-Łagiszy oraz „Sportową Dolinę” w Będzinie.

Uczniowie podczas wyjazdu mieli możliwość spotkania się z zawodnikami oraz trenerem Szkolnego Ośrodka Siatkarskiego. Mieliśmy okazję poznać chłopców - pasjonatów piłki siatkowej, którzy pod okiem trenera pana Przemysława Segiety trenują od 8 lat i osiagają w tej dziedzinie znaczące sukcesy m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Młodzików. Trener opowiedział nam o wymaganiach stawianych siatkarzom, o ich ciężkiej pracy i osiągnięciach. Z duzym zainteresowaniem słuchaliśmy o wyjeździe do Chin, w jakim ostatnio uczestniczyli zawodnicy. Obejrzeliśmy też powiatowe rozgrywki w plażowej siatkówce, na których chłopcy zajęli I oraz III miejsce!

Nasi uczniowie mieli również możliwość obejrzenia obiektów sportowych, na których trenują zawodnicy SOS-u tj. hali sportowej, kompleksu boisk, pola do mini golfa, boiska do piłki siatkowej. Chłopcy zagrali krótki mecz piłki nożnej na hali sportowej, a dziewczęta zagrały w piłkę siatkową. Wycieczkę udało się zorganizować dzięki uprzejmości Dyrektora MZS nr 4 w Będzinie Jana Pichury, który osobiście oprowadził nas po obiektach i z pasją opowiadał nam o piłce siatkowej i szermierce. Dziękujemy panu Dyrektorowi Janowi Pichurze oraz trenerowi panu Przemysławowi Segiecie za dostarczone wrażenia, poświęcony czas, a zawodnikom życzymy samych sukcesów, będziemy śledzić wasze losy i gorąco wam kibicować!