28 września 2014 16:58 | Aktualności

IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 26 września 2014 r. obchodziliśmy IV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. To międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy wzięła udział w projekcie edukacyjnym. Zmagania z tabliczką prowadziła pani Bogusia Duś i jej asystenci, którzy sprawowali funkcje egzaminatorów: Martyna Borówka, Karolina Ćwieląg, Michał Gwóźdź,  Karol Mitas, Anna Pawłowska oraz Maksymilian Surowiec .

Wszyscy uczniowie klas IV-VI oraz chętni trzecioklasiści losowali zestawy  i w ciągu trzech minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Dodatkowo szóstoklasiści musieli odpowiadać na pytania i jednocześnie odbijać paletka ping ponga lub skakać na skakance.
Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 36 uczniów.

Dla uczczenia tego matematycznego święta odbył się także  konkurs o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia w danej klasie”. W  ciągu trzech minut uczniowie klas IV – VI mieli rozwiązać jak najwięcej przykładów dotyczących tabliczki mnożenia w zakresie 100.

Rekordzistami w tej dziedzinie zostali:

Jakub Bandura – kl. III

Kamila Garczarczyk – kl. IV

Emil Morawiec – kl. IV

Wiktoria Rozwałka – kl. IV

Mateusz Siara – kl. IV

Martyna Borówka – kl. V

Karol Mitas – kl. V

Karolina Ćwieląg – kl. VI

Patrycja Czop – kl. VI

Michał Gwóźdź – kl. VI

Maksymilian Surowiec – kl. VI