15 października 2014 20:12 | Aktualności

Zajęcia sportowe inne niż wszystkie

Wychowanie fizyczne w nowym systemie edukacyjnym, nie może kojarzyć się wyłącznie z zapobieganiem o poprawę sprawności ruchowej, ani tym bardziej, osiąganiem wyników sportowych uczniów. Nie osiągniemy postawionych sobie założeń, jeżeli nie zaszczepimy w młodym pokoleniu potrzeby powszechnej, systematycznej aktywności ruchu na co dzień. Zwiększenie aktywności fizycznej dzieci, zrealizować można poprzez wykształcenie u nich nawyków systematycznego uczestnictwa w różnorodnych formach zajęć ruchowych.

Mając to wszystko na uwadze,  grupa naszych uczniów wraz z nauczycielem wychowania fizycznego uczestniczyła w zajęciach ruchowych innych niż wszystkie. W piątek 10 października wyjechała ona  na ściankę wspinaczkową do Sosnowca. Zajęcia prowadzone były pod fachowym okiem instruktorów, którzy zapoznali uczestników z podstawową techniką wspinania się na dość spore wysokości, czuwali nad bezpieczeństwem oraz uczyli asekuracji partnera. Taka ścisła praca z współpartnerem wymagała od dzieci niesamowitej dyscypliny, zaufania oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i kolegi. Wszyscy nasi uczniowie spisali się na medal, a przeżycia były wprost niesamowite. Najsprytniejsi wspięli się na wysokość 16 metrów nad ziemią i z pewnością weszliby jeszcze wyżej, a sukcesem dla innych, było pokonanie swoich ograniczeń. Na koniec instruktorzy przygotowali fajną niespodziankę. Wszystkie dzieci wspólnie powiązane liną, dostały balonik wypełniony wodą i weszły na szyb górniczy będący częścią konstrukcji budynku. Z tej wysokości, wypowiadając swoje życzenie, zrzucały baloniki na ziemię, mając przy tym niezły ubaw.

Taka forma spędzania czasu wolnego zachwyciła wielu uczestników  i wielu z nich postanowiła wyciągnąć swoich rodziców, aby wspólnie jeszcze raz przeżyć coś tak ekscytującego.