13 listopada 2014 18:41 | Aktualności

11 listopada - naszej Polski urodziny

96 rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości była kolejną okazją do tego, by przypomnieć wszystkim uczniom, jak ważny jest ten dzień w naszej historii. Choć 11 listopada jest dniem wolnym od nauki i pracy, to my nie zapominamy o uczczeniu go w naszej szkole. 13 listopada został ogłoszony przez panią dyrektor dniem galowym, dlatego niemal wszyscy tego dnia przyszliśmy ubrani odświętnie. W naszych dłoniach pojawiły się flagi, a piersi zdobiły biało-czerwone kotyliony. Każda klasa uczciła to wyjątkowe święto okolicznościowymi gazetkami, z których mogliśmy czerpać informacje na temat wydarzeń sprzed lat. Z okazji Święta Niepodległości klasa IV przygotowała krótką inscenizację słowno-muzyczną, na którą zaprosiła wszystkie dzieci oraz nauczycieli. Występ czwartoklasistów podobał się chyba wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa na koniec. Zasłużyły na nie również dzieci śpiewające w szkolnym chórze, które swoim talentem zachwyciły wszystkich na sali. Według pani dyrektor wyjątkowo pięknie zabrzmiał w tym roku nasz hymn państwowy, z czego jesteśmy naprawdę dumni. Swoje umiejętności sceniczne pokazała także Marysia Smyl z przedszkola. W towarzystwie koleżanek wykonała ona piosenkę, która przyniosła jej III miejsce w Międzygminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej.
Był to piękny i uroczysty dzień.