21 listopada 2014 16:31 | Aktualności

"Międzynarodowy Dzień Tolerancji oraz Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień".

Dzień Tolerancji został zaproponowany przez ONZ jako święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. W związku z tym w naszej szkole w poniedziałek 17 listopada Samorząd Szkolny przygotował krótki apel, który miał na celu objaśnienie pojęcia tolerancji. Później chłopcy z klasy szóstej rapowali teksty życzliwości. Na koniec wszyscy nauczyciele i podopieczni przekazali sobie „iskierkę przyjaźni”. W tym dniu kolorem dominującym był kolor niebieski na znak naszego szacunku i tolerancji dla wszystkich osób. Na korytarzu pojawiły się przygotowane przez wszystkich uczniów łańcuchy z papierowymi serduszkami lub dłońmi, na których zapisane były różne hasła tolerancji. Każda klasa ozdobiła sobie drzwi plakatami propagującymi życzliwość.

21 listopada Nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości.  W tym dniu żółte akcenty przypominały nam, że mamy „świecić dla innych jak słońce”.

Przez cały tydzień, pomiędzy poniedziałkiem a piątkiem w Naszej szkole działała Poczta Życzliwości” pod hasłami:
- jeśli chcesz kogoś przeprosić
- jeśli chcesz się z kimś pogodzić
- jeśli chcesz komuś sprawić przyjemność miłym i serdecznym słowem
TA   POCZTA   JEST   DLA   CIEBIE!

Każdy uczeń mógł napisać kilka życzliwych, miłych słów, pozdrowień  w formie listów, rysunków do koleżanek, kolegów, personelu szkoły i przedszkola.

Obchody Dni Tolerancji i Życzliwości zakończyliśmy wręczeniem każdemu cukierka z miłym liścikiem oraz rozniesieniem listów z Poczty Życzliwości."

Karolina Ćwieląg

Międzynarodowy Dzień Tolerancji 2014