01 grudnia 2014 21:05 | Aktualności

"Andrzejki" w naszej szkole

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, ...wróżb.

W andrzejki, jak co roku, próbujemy trochę dla zabawy, a trochę serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na oswojenie niepewnej przyszłości. Wierzono, że są dni, kiedy duchy przodków wracają na ziemię i odsłaniają odrobinę nieznanego. Istnieje więc wtedy możliwość zapytać je za pośrednictwem wróżb o najbliższą przyszłość.

W środowe popołudnie – ulubiony punkt programu naszej młodzieży – dyskoteka andrzejkowa. Wszyscy bawili się w rytm muzyki, która każdego wprawiała w dobry nastrój. Zabawa przeplatana była wróżbami przeprowadzanymi przez "wróżki" z klasy VI.

Dnia 28 listopada w piątek, Samorząd Uczniowski przygotował i przeprowadził andrzejkowe wróżby również na przerwach. W rolę wróżek wcieliły się: Kasia Borak, Patrycja Czop, Ania Pawłowska  i Oliwia Ruszkowska. Zainteresowanie ich usługami było olbrzymie, gdyż gwarantowały spełnienie wszystkich marzeń - oczywiście z przymrużeniem oka.