22 grudnia 2014 13:26 | Aktualności

Spotkanie z Policją

W piątek, szczególny dzień dla uczniów naszej szkoły, bo zwiastujący nadchodzące święta i czas wolny od zajęć lekcyjnych, w progi naszej szkoły zawitały funkcjonariuszki policji. Jedna z nich odwiedziła klasy I-III, druga spotkała się z uczniami klas IV-VI.  Młodsze dzieci korzystając z okazji zaspokajały swoją ciekawość i dowiadywały się o bezpieczeństwie na drogach publicznych. Na szczególną uwagę zasłużyła część spotkania dotycząca odblasków. Wedle najnowszych przepisów każdy pieszy poruszający się po terenie zabudowanym zobowiązany jest do ich noszenia. Podkreślony został fakt, iż niezwykle ważne jest pozostanie widocznym na drodze.
Uczniowie klas IV-VI wysłuchali natomiast wykładu pani policjantki na temat cyberprzemocy, która w dzisiejszych czasach przyjęła bardzo niepokojące rozmiary. Okazało się, że nasze dzieci mają sporą wiedzę na omawiany temat. Zadawały wiele pytań, na które funkcjonariuszka udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Pani policjantka uświadomiła wszystkim, jakie konsekwencje można ponieść nawet za, wydawałoby się niewinne, żarty w sieci czy przy pomocy telefonu komórkowego.  Na zakończenie spotkania każdy uczeń naszej szkoły otrzymał przedświąteczny prezent w postaci zawieszki odblaskowej.

Prelekcja prowadzona przez Policjantki 2014