Aktualności

25 listopada 2014 15:08 | Aktualności

W misiowym świecie…

Jaki jest misiowy świat? Zapewne bardzo miły, ciepły, pluszowy; wydobywający z dzieci najczulsze słówka i najbardziej skryte sekrety.

O tym jak to miło pośpiewać misiowe piosenki, deklamować misiową poezję i zagrać w misiowe quizy mogli się przekonać uczniowie klas 1-3.  Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przypadającego na dzień 25 listopada, klasy 1a i 1b przygotowały krótki recital. Nauczycielki klas pierwszych chciały nie tylko zaprezentować talenty swych podopiecznych, ale również nadać temu wyjątkowemu dniu charakter przyjemnej zabawy jednoczącej dzieci  w różnym wieku. Uroczystości towarzyszyło rozdawanie nagród w konkursach o tematyce przyrodniczej i filmowej związanej z misiami. Akademię zakończono uhonorowaniem dzieci, które brały udział w szkolnym konkursie plastycznym zatytułowanym: „Mój miś”.

Nauczycielki klas 1-3 oraz pani Izabela Gielnik – nauczycielka plastyki – wspólnie wyłoniły zwycięzców, którymi zostali:

Julia Morawiec i Alicja Karcz – I miejsce ex æquo

Igor Grudniewski – II miejsce,

Jagoda Ruszkowska – III miejsce

Alicja Piątek – IV miejsce.

Wysiłek dzieci został nagrodzony podarunkami z wizerunkami misiów na długopisach, notesach i odblaskach. Dla wspaniale dopingującej publiczności nie zabrakło słodkości. Jednak od samych prezentów ważniejsza była atmosfera beztroski, którą tylko dzieci potrafią utkać małymi rączkami, uroczymi uśmiechami i wspaniałym śpiewem. To był dla wszystkich najcenniejszy podarunek. A jak mawiał Kubuś Puchatek:

Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś,

 czego nie można kupić w żadnym sklepie

 

i ta właśnie dewiza przyświecała naszej uroczystości. 

Przeczytano: 495 razy. Wydrukuj|Do góry