05 marca 2015 18:01 | Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu

2 marca odbył się w naszej szkole apel w formie przedstawienia  na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera. Samorząd Uczniowski wraz z kilkoma uczniami klasy szóstej przygotowali ciekawą opowieść o zagrożeniach czyhających w Internecie oraz o poradach dla uczniów jak się przed nimi ustrzec. Apel odbył się w ramach międzynarodowych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Tej inicjatywie w naszej szkole  towarzyszyły  quiz wiedzy na temat bezpieczeństwa w Internecie, wykonanie gazetki ściennej oraz zamieszczenie  na stronie internetowej artykułów dla rodziców nt. bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

Mamy nadzieję, że wszelkie działania skłoniły uczniów do refleksji nad problemem uzależnienia od życia w sieci i uświadomiły, że komputer będący źródłem wiedzy czy wspaniałej rozrywki może stać się niebezpieczny, jeżeli stracimy nad sobą kontrolę.