16 marca 2015 11:35 | Aktualności

My, uczniowie pierwszej klasy Tobie Książko przyrzekamy,

że szanować Cię będziemy, krzywdy zrobić Ci nie damy.

Twoich rad i wskazówek słuchać będziemy z uwagą,

obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą”

W piątek 27 lutego najmłodsi uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej oraz Biblioteki Publicznej. Do przygotowania uroczystości włączyły się: wychowawczyni klasy III pani Izabela Cebula oraz bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Sączowie pani Joanna Kocot-Dyszy.

Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację w wykonaniu uczniów klasy III. Aktorami w przedstawieniu byli: Zuzanna Sitko, Natalia Łukasik, Marysia Knap, Wiktoria Nowak, Konrad Kubica, Hubert Flak, Sergiusz Dyszy oraz Jakub Gendziwełna. Na zakończenie cała klasa trzecia zaśpiewała piosenkę, z treści której można było poznać wiele baśni H. Ch. Andersena.

Po obejrzeniu przedstawienia dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek, poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie nowi czytelnicy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom oraz ręcznie wykonaną zakładkę do książki.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

pasowanie 2015