20 kwietnia 2015 14:03 | Aktualności

Poznajemy Dolny Śląsk

17 kwietnia z projektu „Klucz do wiedzy” zorganizowany był drugi wyjazd edukacyjny do Wrocławia dla uczniów uczestniczących w zajęciach rozwijających matematyczno – przyrodniczych.

W programie wycieczki uwzględniono (ZOO i Afrykarium, Hale 100 – lecia, Stare Miasto – rynek, ratusz, Stare Jatki, Uniwersytet, Plac Solny, spacer „śladem krasnoludków”).

W trakcie podróży autokarem przez województwa: Śląskie, Opolskie i Dolnośląskie oraz w czasie zwiedzania miasta pilot wycieczki przekazywał informacje o regionie z dziedzin: historii, geografii, geologii, kultury, architektury i religii.

Dużym zainteresowaniem uczestników wycieczki cieszyło się Afrykarium, gdzie można było obejrzeć gatunki zwierząt i roślin typowe dla różnych stref klimatycznych i środowisk przyrodniczych Afryki. W ZOO uwagę uczniów skupiły znajdujące się na wybiegach zwierzęta.

Należy podkreślić, że dla zwiedzających Wrocław bardzo ważne było poznanie zagadnień związanych z problemami wielokulturowości. Warto podróżować i pogłębiać wiedzę.

Wrocław Klucz do wiedzy 2015