28 kwietnia 2015 14:40 | Aktualności

Portowa wypożyczalnia gier planszowych

Szkolny Klub Wolontariuszy

Zaprasza uczniów do zakupu zdrowych ciasteczek i galaretek!

Zbieramy złotówki na Akcję organizowaną przez Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT Towarzystwa Nasz Dom.

Akcja nosi tytuł Portowa wypożyczalnia gier planszowych

bez_tytulu.png

Po co gry planszowe w Porcie?

Z Portem współpracuje kilkudziesięcioro wolontariuszy, którzy regularnie spotykają się z dziećmi w rodzinach zastępczych. Pomagają im w lekcjach i spędzają z nimi czas wolny – do tego celu doskonale nadają się gry planszowe.

Dlaczego gry planszowe?

Rozwijają wyobraźnię, cierpliwość, spostrzegawczość, myślenie, uczą zachowań społecznych, m.in. przestrzegania reguł, uczciwej rywalizacji, współpracy, przegrywania (i próbowania jeszcze raz). I wszystko to dzieje się w kontakcie z dzieckiem, w klimacie dobrej zabawy.

Jak to będzie działać?

To już zaczęło działać: zbudowaliśmy zalążek wypożyczalni – korzystają z niej dzieci, wolontariusze i opiekunowie. Wypożyczalnia cieszy się tak dużym powodzeniem, że chcemy ją rozwijać.

Jak mogę pomóc?

Już teraz mamy 115 zł