29 kwietnia 2015 10:29 | Aktualności

SPĘDZAMY CZAS PRZYJEMNIE I POŻYTECZNIE

27 kwietnia uczniowie biorący udział w projekcie „Klucz do wiedzy” uczestniczyli w wyjeździe do Miasteczka Westernowego Twinpigs w Żorach. W czasie pobytu w parku rozrywki mogli zapoznać się z klimatem XIX – wiecznego Dzikiego Zachodu. W części parku, w której znajdowały się: FAMILY COASTER, KARUZELA WHISKY, KARUZELA TRAPERA, KOŁO MŁYŃSKIE FAR WEST uczniowie doświadczyli jak na ich organizm oddziałujeimitowana przez urządzenia grawitacja. SERCE MISSISSIPI, to miejsce sprawdzenia reakcji organizmu jak zmiana położenia ciała w przestrzeni wpływa na zmysł równowagi. Uczestnicy seansu w Kinie 5D i w TAJEMNICZYM PODZIEMIU podczas projekcji odczuwali akcję na własnej skórze zmieniając się w głównego bohatera.

Sprawnością fizyczną i koordynacją wzrokowo – ruchową wykazali się podczas strzelania z łuku do tarczy, rzutu lassem na atrapę konia i wspinaczki na ściankę w kształcie wulkanu. W Planetarium na sferycznym ekranie obejrzeli film o „Podboju Kosmosu”. Przewodnik po parku na motywie legendy Dzikiego Zachodu wplatał fakty historyczne, które działy się w rzeczywistości: w jaki sposób „biały człowiek zdobywał Dziki Zachód” i jakie skutki przyniosło to dla Indian. Wszystkie te zdarzenia działy się w przepięknych zakątkach przyrody Ameryki Północnej. Aby być wszechstronnym należy dbać o rozwój umysłowy i fizyczny.

Wycieczka do Żor 2015