03 maja 2015 14:57 | Aktualności

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia br. klasa 2 przygotowała patriotyczny, podniosły i uroczysty apel z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji.  Przypomniano najważniejsze wydarzenia historyczne, genezę uchwalenia tego święta przez Sejm Wielki Konstytucji 3 Maja w 1791 r. oraz czasy, gdy obchodzenie go było niemożliwe. W strofach wierszy przywołano lata zaborów oraz okres po 1946 roku, gdy dla władz komunistycznych święto to stało się bardzo niewygodne.

Dziś jednak - od 1990 roku - możemy się nim cieszyć i z dumą wieszać flagi, do czego zresztą solidarnie zachęcali nas uczniowie klasy drugiej oraz ich wychowawczyni – p. Iwona Sowiślok.

Warto również dodać o oprawie uroczystości, którą wieńczyły patriotyczne plakaty oraz wspaniałe pieśni szkolnego chóru przygotowane specjalnie na tę okazję.

Na zakończenie rozstrzygnięto wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego pt.: „Polska – moja Ojczyzna” dla klas I-III oraz wyniki konkursu multimedialnego na przygotowanie prezentacji o tej samej tematyce dla klas IV-VI.

W konkursie plastycznym zwyciężyli:

I miejsce – Zuzanna Sitko

II miejsce – Alicja Piątek

III miejsce – Igor Grudniewski

W konkursie multimedialnym wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce – Natalia Zimnik

II miejsce – Wiktoria Mateja

III miejsce – Katarzyna Borak

Wyróżnienia otrzymali również: Przemysław Lazar, Mateusz Pitas oraz Adrian Sośniok.

Wszystkim osobom biorącym udział w konkursach serdecznie gratulujemy.

3 maja 2015