08 maja 2015 14:50 | Aktualności

UCZYMY SIĘ PRZEZ ZABAWĘ

5 maja uczniowie biorący udział w projekcie „Klucz do wiedzy” zwiedzili PARK ROZRYWKI ZATORLAND w Zatorze. W Parku Ruchomych Dinozaurów (DINOZATORLAND) na leśnej ścieżce edukacyjnej można było obejrzeć ruchome modele dinozaurów – gadów żyjących w erze mezozoicznej należących do różnych grup systematycznych występujących w środowiskach (woda, ląd, powietrze).

W Muzeum Szkieletów i Skamieniałości atrakcję stanowiły eksponowane fragmenty szkieletów i kolekcje skamieniałych zwierząt. Owady o „gigantycznych rozmiarach” pokazano w PARKU OWADÓW. Przedstawione w ten sposób modele pozwalały dostrzec szczegóły budowy zewnętrznej.

PARK MITOLOGII – to dobre miejsce na utrwalenie wiadomości o starożytnej Grecji. W trakcie rejsu gondolą uczestnicy wycieczki zobaczyli mitologicznych bogów i herosów oraz wysłuchali informacji o nich.

Zaburzenia zmysłu równowagi związane z odwróceniem rzeczywistości, uczniowie mogli odczuć po wejściu do ciekawostki architektonicznej DOM DO GÓRY NOGAMI.

Zator 2015