13 maja 2015 19:57 | Aktualności

Szlakiem Orlich Gniazd

W dniu 11 maja uczestnicy projektu „Klucz do wiedzy” wzięli udział w wycieczce do Ogrodzieńca. W ramach wycieczki uczniowie zwiedzili Park Miniatur, w którym mieli okazję zapoznać się z rekonstrukcjami 17 zamków Jurajskich z okresu największej ich świetności oraz z replikami machin oblężniczych z okresu średniowiecza.

Na wycieczce nasi uczniowie przenieśli się również w świat baśni i legend, z których słynie Jura krakowsko – Częstochowska. Odwiedzili bowiem Dom Legend i Strachów. Mieli okazję poznać sylwetkę białej damy i stanąć oko w oko z potężnym czarnym psem.

Następnym bardzo atrakcyjnym punktem wycieczki był Park Doświadczeń Fizycznych. Na jego terenie znajduje się 35 urządzeń, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się jak działają podstawowe prawa fizyki. Najatrakcyjniejsze z nich to Kołyska Newtona, Kolorowy Krater i niewątpliwie Symulator Lotu.

Na  zakończenie wielu wrażeń dostarczył uczniom Park Rozrywki, w którym znalazł się dmuchany zamek, karuzele, huśtawki i zjeżdżalnie. Niewątpliwie dobrej zabawy, emocji i adrenaliny dostarczył wszystkim przejazd torem saneczkowym w scenerii Zamku Ogrodzienieckiego.

Po ciepłym posiłku uczestnicy wycieczki wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Szlakiem Orlich Gniazd 2015