27 maja 2015 16:03 | Aktualności

Wizyta w Bibliotece Publicznej w Sączowie

Książka to okno na ulicę wyobraźni, przez które mieli okazję wyjrzeć uczniowie klasy 1a w czwartek 21 maja, odwiedzając Bibliotekę Publiczną w Sączowie. Pogoda był idealna… do czytania. Dżdżysto-mglista aura sprzyjała zaglądaniu do książek i zagłębianiu się w labirynty bibliotecznych regałów.

Uczniowie dowiedzieli się, co można robić w bibliotece, jak należy dbać o książki i dlaczego warto czytać. Pani bibliotekarka zachęcała do przychodzenia z rodzicami, dla których również nie brakuje ciekawych ofert czytelniczych.

Dzieci z wielką przyjemnością szukały na półkach swych ulubionych bohaterów. Największą popularnością cieszył się Scooby-Doo, Harry Potter oraz Martynka. W drodze powrotnej, z wielką pieczołowitością, kryły książki przed deszczem, mając na uwadze najświeższe informacje o ostrożnym obchodzeniu się z książkami.

Oby entuzjazm czytelniczy nigdy nie gasł…

Wizyta w Bibliotece Publicznej w Sączowie 2015