20 maja 2015 16:00 | Aktualności

Dzień Europy i Dzień eTwinning

19 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy i Dzień eTwinning. eTwinning to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich. W tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie istnienia. Uczniowie  naszej szkoły przygotowali  plakaty, informujące o rocznicy tego programu. Plakaty, jak i informacje o projektach, można było obejrzeć na tablicach górnego korytarza.

Pogoda dopisała, więc świętowaliśmy na patio.

Klasa IV przedstawiła mit o powstaniu Europy. Zobaczyliśmy starożytnych Greków oraz królewnę Europę, w którą wcieliła się uczennica Wiktoria Rozwałka. Następnie mieliśmy okazję przypomnieć sobie historię powstania Unii Europejskiej. Opowiadali o tym również uczniowie klasy IV. Obecni byli wszyscy przedstawiciele 28 państw członkowskich  oraz kandydujących z flagami -  z klas I, II i IV. Klasa V przypomniała wszystkim o symbolach Unii i odśpiewała hymn.

Uczniowie klasy IV zapoznali obecnych z międzynarodowymi  projektami, w których uczestniczyła nasza szkoła. Nasze projekty zaczęły się od 2011 roku. Są to cztery projekty a ich  tytuły to:

We sing, you sing, Describe yourself and draw your partner, The game with the snake, Children of the World. Ostatni projekt realizujemy obecnie i uczestniczą w nim kraje z: Grecji, Włoch,  Rumunii, Turcji,  Serbii i Gruzji.

W naszym świętowaniu nie zabrakło też muzyki, w rytm której zaprezentowali się przebrani uczniowie. Najciekawszymi strojami mogli pochwalić się uczniowie klasy Ib, II i IV. Zostali oni wyróżnieni.

Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki konkursów:

Konkurs na najciekawszy plakat anglojęzyczny – Look after our Planet:

W kategorii IV – VI:

I miejsce: Karol Mitas, Julia Gaj, Emilka Gaj

II miejsce: Wiktoria Błaszkowska, Kamila Wyparło

III miejsce: Damian Duda

Wyróżnienie: Wiktoria Rozwałka

W kategorii I – III:

I miejsce: Wiktor Łuczak

II miejsce: Jakub Błaszkowski, Jakub Czesnoić, Jakub Trefon

III miejsce: Nikola Urbańczyk

Konkurs Języka angielskiego dla klas II i III:

Dwa równorzędne  I miejsca: Emily Kuchta, Zuzanna Sitko

II miejsce: Igor Grudniewski

III miejsce: Hubert Flak

Wyróżnienie: Julia Kocot

Uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy i nagrody.

Dzień Europy i Dzień eTwinning 2015