27 maja 2015 16:08 | Aktualności

V Międzygminny Konkurs Matematyczny "1 z 10"

W dniu 21 maja bieżącego roku w szkole w Dobieszowicach odbył się konkurs matematyczny  "1 z 10", wzorowany na popularnym teleturnieju telewizyjnym. Wzięło w nim udział po dwoje uczniów z kasy V i VI, którzy przyjechali wraz ze swoimi nauczycielami z czterech pobliskich szkół podstawowych: z Bobrownik, Dobieszowic, Rogoźnika i Toporowic. Odpowiadali oni na pytania z dziedziny matematyki w zakresie programu przewidzianego do realizacji w szkole podstawowej. Konkurs przeprowadzony był w dwóch  turach, pierwsza dla uczestników z klasy V, a następnie z klasy VI. W I etapie uczniowie danej klasy odpowiadali po kolei na dwa pytania, które były tak sformułowane, aby odpowiedź na nie była szybka i nie wymagała skomplikowanych obliczeń. Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy odpowiedzieli na co najmniej jedno pytanie. Tym razem zawodnicy sami typowali odpowiadającego. Etap II trwał do momentu wyłonienia trzech finalistów. Do trzeciej rundy - finałowej zakwalifikowało się dwóch przedstawicieli naszej szkoły z klasy VI. Walka finałowa była bardzo zacięta. Każdy z trzech reprezentantów chciał wygrać. Wszyscy wykazali się olbrzymią wiedzą i wiadomościami. Ale ostatecznie w kategorii I miejsce zdobył uczeń SP z Bobrownik - Jarosław Nocuń, II miejsce, zdobył uczeń naszej szkoły - Karol Mitas, a III miejsce  zdobyła też nasza uczennica  – Martyna Borówka. W drugiej kategorii wiekowej najlepszy okazał się szóstoklasista ze SP w Rogoźniku - Mateusz Pękała, II miejsce zdobyła uczennica z Dobieszowic - Dominika Grabowska, III miejsce również uczenniac z SP w Dobieszowicach - Marysia Mostek.

Konkurs był nie tylko ciekawy,  emocjonujący i wymagał dużej koncentracji. W czasie konkursu panowała przyjazna atmosfera, pomimo ostrej rywalizacji nie brakowało uśmiechu i radości. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i mini-nagrody, natomiast finałowe trójki zdobyły nagrody książkowe oraz nagrody rzeczowe.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły i Szkoły Podstawowej w Dobieszowicach.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!!

Organizatorzy:

Jolanta Karcz - ZSP w Dobieszowicach