27 maja 2015 14:45 | Aktualności

Warsztaty plastyczne w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

W ramach wizyty w Filharmonii klasa VI odbyła, także warsztaty plastyczne w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.Działania plastyczne przebiegały dwupłaszczyznowo, łącząc część merytoryczną z warsztatową. Uczniowie zwiedzili wystawę Berlin Artists’ Statements , dzięki czemu zostali zapoznani z różnorodnymi zjawiskami artystycznymi w sztuce współczesnej.Warsztaty, w których uczestniczyliśmy mają na celu przełamanie stereotypu, według którego sztuka współczesna jest niezrozumiała i trudna w interpretacji. Dążą do tego, by dzieci kierowały się własnymi wrażeniami i odczuciami, potrafiły znaleźć własną metodę odczytywania dzieł i umiały dać obraz swym doznaniom werbalnie i plastycznie. Jest to trudne zadanie, ale większości uczniów klasy VI się udało się.
W świecie, w którym coraz częściej zapomina się o pięknie i estetycedobrze, że są  miejsca, w którym uczniowska wrażliwość i ekspresja znajdują sposobność do przybrania realnego kształtu w trakcie działań twórczych.

Cieszymy się, że mogliśmy odwiedzić jedno z takich miejsc.

Powiązane wiadomości:

Z wizytą w filharmonii