29 maja 2015 08:15 | Aktualności

26 maja w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Sączowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Prezentujemy twórczość pisarzy anglojęzycznych". W tym roku w konkursie wzięło udział sześcioro uczniów ze szkół podstawowych w Dobieszowicach, Bobrownikach i Sączowie. Uczniowie recytowali po angielsku utwory takich pisarzy jak Frances Hodgson Burnett, Lewis Carroll i J. K. Rowling. Fragmenty prozy pochodziły z tak znanych powieści jak: "Alicja w krainie czarów" "Tajemniczy ogród"  i " Harry Potter". Komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu. I miejsce zajęła Emilia Gaj z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Sączowie. Na II miejscu uplasowała się Zuzanna Kozioł ze Szkoły Podstawowej w Dobieszowicach. III miejsce zajął Jarosław Nocuń ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Przyznano również wyróżnienie Martynie Borówce z klasy V ze Szkoły Podstawowej w Sączowie.
Laureatom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie. Nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu i członkom komisji konkursowej wręczono podziękowania.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy udanych występów.