28 czerwca 2015 16:47 | Aktualności

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy

Ostatnie dwa dni roku szkolnego 2014/2015 obfitowały w wyjątkowe wydarzenia. Nie obyło się bez wzruszeń, podniosłego nastroju, nostalgii i uniesień. Na uroczystym apelu czwartkowym nagrodzono gremium uczniów naszej szkoły. Uhonorowano ich dyplomami i nagrodami w kategoriach: stuprocentowa frekwencja, aktywne uczestnictwo i systematyczne czytelnictwo w bibliotece szkolnej, praca w samorządzie szkolnym oraz reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym. Wyróżniono również mistrza rachunków, mistrza oszczędzania, mistrza słówek angielskich, zwycięzcę turnieju warcabowo-szachowego, uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”,  Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus: „Matematyka.Plus” oraz „Lingua.Plus”.

W piątek wytypowano najlepszych uczniów z każdej klasy, których wyróżniono za zachowanie i osiągnięcia naukowe. Oprócz tego szkołę uroczyście pożegnali szóstoklasiści. Z wdziękiem i klasą zatańczyli poloneza oraz przygotowali występy artystyczne – wokalne i recytatorskie.

Pani Dyrektor z rozrzewnieniem wspominała prowadzane z nimi lekcje języka polskiego oraz całą drogę edukacyjno-społeczną, jaką przebyli po przekroczeniu progu szkoły. Życzyła im również sukcesów w dalszych etapach edukacji i doświadczania w życiu nowych nieznanych wrażeń zgodnie z hasłem przewodnim uroczystości sygnowanym słowami Marka Grechuty: Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy.

Uhonorowano również najlepszych szóstoklasistów.

Nagrodę Wójta otrzymały Wiktoria Dyszy i Karolina Ćwieląg.

Nagrodę Dyrektora przyznano Maksymilianowi Surowcowi, a Nagrodę Specjalną - za osiągnięcia w dziedzinie muzyki – Annie Pawłowskiej.

Najlepszym sportowcem został Paweł Wójcik.

Poczet sztandarowy szkoły godnie przekazano w ręce piątoklasistów, a Pani Dyrektor otrzymała z rąk Rady Rodziców tablicę pamiątkową. Zwieńczeniem uroczystości były poetyckie wiązanki dedykowane Pani Dyrektor, wychowawcom, nauczycielom, rodzicom i gościom.

Życzymy, aby kolejne lata życia naszych szóstoklasistów były tak niezapomniane i wyjątkowe jak ostatni dzień roku szkolnego, bo jak twierdził Albert Einstein:

Życiemożna przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko.

Koniec Roku 2015