Aktualności

22 września 2015 17:54 | Aktualności

Jezyki to nasza siła - Gra Miejska Misja „Babel”

Stań do walki z tajemniczą organizacją „Babel”, odzyskaj skradzione słowa i wyprostuj językowe zawiłości – po ślonsku tyż! 3 października w Katowicach gra miejska z okazji Europejskiego Dnia Języków. Zgłoś swoją drużynę i uratuj świat!

 

Misja „Babel” to plenerowa gra miejska dla 4/5-osobowych drużyn w wieku 10+. Do wspólnej zabawy zapraszamy w pierwszą sobotę października, od godziny 10.00 do 16.00 na terenie miasta Katowice. Udział w grze jest bezpłatny, a trzy zwycięskie zespoły otrzymają nagrody w postaci bonów towarowych na zakup książek i multimediów, o wartości 1250, 1000 lub 750 zł. Wszystkie nagrody zostaną podzielone w równych częściach między członków zwycięskich drużyn. Na zgłoszenia czekamy do 30 września br.

Za sprawą mało znanej organizacji „Babel” próbującej przejąć władzę nad tym, co i jak ludzkość mówi, doszło do tragicznego w skutkach pomieszania języków. Świat stanął na krawędzi wzajemnego niezrozumienia i fatalnej w skutkach dosłowności, a 6 najważniejszych rządowych agencji bezradnie rozłożyło ręce. W tej skomplikowanej sytuacji jedyna gwarancja międzynarodowego ładu to ABS - Agenci Bardzo Specjalni - w rolę których wcielą się gracze. Zabawę opieramy na sześciu punktach językowych - rządowych agencjach, z których każda wie coś o Babel, ale nie chce się tą informacją podzielić z innymi agencjami.

Zamiast klasycznych pojedynczych zadań, gracze będą mieli do wykonania (i do wyboru) 6 wieloetapowych misji (polegających na odwiedzaniu agencji i zbieraniu informacji na terenie miasta), 6 krótszych zadań specjalnych (opartych na informacjach dostępnych w agencjach) oraz najważniejsze, 13. zadanie - zdemaskowanie organizacji „Babel” - do którego informacje zbierać będą w trakcie wykonywania pozostałych zadań i misji. Uczestników czekają m.in. werbalne pojedynki i słowne pułapki zastawione przez „Babel”, szukanie słów dosłownie wyjętych z ust pewnemu znanemu mówcy, ocalenie zaginionego idiomu i wizyta w twierdzy szyfrów.

Do udziału w Grze Miejskiej zapraszają Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce, we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice, Goethe Institut i Stowarzyszeniem Dante Alighieri.

 

Więcej informacji:

www.grymiejskie.krakow.pl,

www.europedirect-katowice.pl,

https://www.facebook.com/events/521180218050957/

Formularz rejestracji zespołów znajduje się tutaj:

http://grymiejskie.krakow.pl/registration.html

 

 

Zapraszamy!

Przeczytano: 349 razy. Wydrukuj|Do góry