27 września 2015 22:04 | Aktualności

V ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Nasza szkoła już po raz drugi wzięła udział w V Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (WMTDay 2015). Warto podkreślić, że do akcji włączyło się 1518 szkół z różnych krajów świata, Polski, USA, Kolumbii, Irlandii, Anglii, Białorusi, Austrii, Szwecji, Nowej Zelandii, Rosji, Urugwaju,…

Jednodniowe Święto Tabliczki  Mnożenia  to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Tydzień przed WMTDay na korytarzu pojawiła się gazetka informacyjna o akcji ze sposobami i wierszykami ułatwiającymi zapamiętanie niektórych przykładów mnożenia.

Zmagania z tabliczką prowadziła pani Bogusia Duś i jej asystenci, którzy sprawowali funkcje egzaminatorów: Martyna Borówka, Julia Dyszy, Julia i Emilia Gaj, Mateusz Pitas i Karol Mitas. Wszyscy uczniowie klas IV-VI oraz chętni trzecioklasiści losowali zestawy i w ciągu dwóch minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów. Dodatkowo szóstoklasiści musieli odpowiadać na pytania i jednocześnie odbijać paletka ping ponga lub skakać na skakance.

Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 36 uczniów, czyli  zaledwie 42% egzaminowanych. Warto więc poćwiczyć i sprawdzić swoje umiejętności oraz dowiedzieć się ilu poprawnych odpowiedzi udzielisz w ciągu dwóch minut, koniecznie wejdź na stronę

"Tabliczkowa wiedza" została także sprawdzona w konkursie o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia w danej klasie”. W ciągu minuty uczniowie klas IV – VI mieli rozwiązać jak najwięcej przykładów dotyczących tabliczki mnożenia w zakresie 100.

Rekordzistami w tej dziedzinie zostali:

Nicola Urbańczyk - kl. III

Jakub Bandura - kl. IV