07 października 2015 16:46 | Aktualności

„Osobliwości Świata Fizyki”

29 września uczniowie klasy VI brali udział w wykładach z pokazami eksperymentów z fizyki i przyrody pod hasłem „Osobliwości Świata Fizyki” 2015, które odbyły się w salach audytoryjnych Instytutu Fizyki, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na trzech odrębnych wykładach: „Na tropie światła”, „Cząsteczki na luzie”, „Piękno nano i mikroświata” w świecie nauki i zabawy okazało się, że najprostsze zjawiska spotykane w świecie mogą być fascynujące.

Przepełnieni wiedzą przeszliśmy w strefę sztuki, która mieści się na terenach Muzeum Śląskiego. Miejsce piękne - nowoczesność połączona z przeszłością, miejsce, które każdy powinien odwiedzić. W budynku gmachu głównego spotkaliśmy się na warsztatach plastycznych pt. „Od wyobraźni do abstrakcji”. Podczas zajęć uczniowie oswajali się ze sztuką współczesną, która tylko pozornie wydaje się trudna. Poznawaliśmy sztukę współczesną, która teraz powinna być dla nas bez tajemnic. Porównywaliśmy sztukę tradycyjną i współczesną, dowiadując się czym jest ready made, asamblaż czy street art. Zajęcia okazały się bardzo, bardzo ciekawe.

Wycieczka do Katowic 2015