13 października 2015 14:53 | Aktualności

ŚWIĘTO DRZEWA 2015

9 października w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Sączowie odbyły się obchody 13 edycji Święta Drzewa pod hasłem – CZYTAMY DRZEWOM. Poczytajmy naszym drzewom opowieści, które sami chcielibyśmy usłyszeć. Celem tegorocznej kampanii, której inicjatorem w Polsce jest Klub Gaja, było:

• dostrzeżenie związków pomiędzy naturą i literaturą,

• zwrócenie uwagi na niezwykle bogatą symbolikę drzewa w literaturze i kulturze.

W dniu Święta Drzewa realizowaliśmy zadania:

• Uczniowie z klas starszych podjęli się napisania opowiadań , które sami chcieliby przeczytać.
  • Pani bibliotekarka czytała młodszym dzieciom „ Leśne opowieści”.
  • Na zajęciach świetlicy uczniowie klasy IV czytali młodszym koleżankom i kolegom bajki i wierszyki o drzewach - pod drzewem w ogrodzie szkolnym.
  • Klasa IV przygotowała plakaty przedstawiające drzewo jako symbol życi i odradzającej się natury.
  • Uczniowie z klas I - III rozpoznawali gatunki drzew, poznali zasady zachowania się na terenach leśnych, w ogrodzie szkolnym nawiązali „ symboliczny”, bezpośredni kontakt z drzewami poprzez dotyk, węch, słuch.
  • Na  PATIO klasa V i VI  tworzyła jesienny kolaż wykorzystując suchy materiał przyrodniczy (liście drzew, kłosy traw, płatki kwiatów, małe owoce np. jarzębiny).

Na zakończenie obchodów Święta Drzewa w ogrodzie szkolnym posadzono dwa cyprysiki groszkowe.

Dzień Drzewa 2015