15 października 2015 21:53 | Aktualności

Dzielni, wytrwali, mężni, doskonali… pracownicy naszej szkoły!

Górnolotna poezja, kwiecista staropolska mowa, słowicze głosy oraz raperski szyk – to wszystko zaprezentowali w Dniu Edukacji Narodowej uczniowie klas IV i IIa. Nie zabrakło również kolażu sławnych cytatów polityków i poetów zastosowanych w scence rodzajowej pt.: Jak to jest z tymi lekcjami matematyki?

Uśmiechy na twarzach dzieci, pieczołowite przygotowanie się do roli oraz szczere życzenia wskazywały na wielką sympatię i szacunek, jakim uczniowie obdarzają Dyrektorkę i nauczycieli naszej szkoły. Potwierdziły to również wybory, których uczniowie dokonali wcześniej typując: Nauczyciela Przyjaciela, Super Nauczyciela, Nauczyciela Eleganta oraz Nauczyciela Żartownisia. Najlepszym przyjacielem okazała się p. Ewa Klimczyk, super nauczycielem i jednocześnie żartownisiem - p. Bogusława Duś, elegantką – p. Iwona Kalus. Mistrzynią i Menedżerką Szkoły została osoba bezkonkurencyjna i niezrównana w swojej roli - Pani Dyrektor Małgorzata Fijołek. Orderami Matczynej Troskliwości obdarzono panie: Justynę Urbańczyk, Elę Koczy, Basię Zarodkiewicz, Jadzię Skubis oraz Izabelę Cebulę.

Owacyjnie i humorystycznie przyjęto pokaz zdjęć z dzieciństwa Dyrektorki oraz wszystkich nauczycieli. Nienadgryzione zębem czasu okazały się panie: Bogusława Duś i Iwona Kalus, których to zdjęcia z dzieciństwa dzieci rozpoznawały bezbłędnie. Pogratulować jednak należy Martynie Szulc z klasy V oraz Konradowi Kubicy z klasy IV, którzy najtrafniej rozszyfrowali prawie wszystkie zdjęcia.

Tę wspaniałą i serdeczną uroczystość zakończono entuzjastycznym zaśpiewaniem „Sto lat” oraz rozdaniem kwiatów całemu gronu pedagogicznemu.

Dzień Nauczyciela 2015