15 października 2015 21:45 | Aktualności

Wywiad z Panią Małgorzatą Fijołek - dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sączowie

Tuż przed Dniem Edukacji Narodowej nazywanym powszechnie  Dniem Nauczyciela, nasza redakcja postanowiła przeprowadzić wywiad z Panią Małgorzatą Fijołek -  dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sączowie. Pytania dotyczyły  dzieciństwa, marzeń oraz spraw bieżących.

Praca w naszej szkole na pewno nie jest łatwa. Jak Pani - jako dyrektor sobie z tym radzi?

(westchnienie…) Każda Pani dyrektor musi sobie radzić. Najważniejsza jest organizacja pracy. Staram się codziennie rozdzielać i planować swoje obowiązki tak, aby wszystko było gotowe na czas, zgodnie z wyznaczonym terminem. Udaje mi się to dzięki wsparciu i pomocy naszych wspaniałych nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Jaka jest Pani ulubiona potrawa?

Nie  mam jednej ulubionej potrawy. Każda pora roku inspiruje mnie do spożywania innych dań. Latem najczęściej jem sałatki. Lubię także owoce, a zimą chętnie sięgam po dobre ciastko.

Co zabrałaby Pani ze sobą na bezludną wyspę?

Jeżeli na bezludnej wyspie byłby dostęp do internetu, to na pewno zabrałabym komputer i książki.

Czy będąc mała dziewczynką zawsze marzyła Pani o zastaniu nauczycielem?

W dzieciństwie nie chciałam być nauczycielką (śmiech). Gdy byłam małą dziewczynką chciałam zawodowo tańczyć w balecie. Potem zamarzyłam o tym, aby być lekarzem i pracować  w organizacji Lekarze bez Granic. Ich praca polega na pomocy potrzebującym  ludziom mieszkającym na całym świecie. Pragnęłam wtedy podróżować i leczyć.

Będąc dzieckiem jak spędzała Pani czas wolny?

Czas wolny w dzieciństwie spędzałam głównie na świeżym powietrzu. Wraz z rówieśnikami zbieraliśmy się przy trzepaku, tam planowaliśmy w co będziemy się bawić. Najczęściej wisieliśmy do góry nogami na poręczach trzepaka robiąc różne fikołki i przewroty, często bawiłam się także w wojnę.

Proszę dokończyć zdanie. Mam marzenie, by…..

Mam marzenie, by wszyscy ludzie byli szczęśliwi. Aby na świecie nie było smutku i nieszczęścia.

Czy lubi Pani zwierzęta?

Tak, uwielbiam.

Jakie plany dla naszej szkoły  chciałaby Pani w przyszłości  zrealizować?

Mam ich mnóstwo, jednak do najważniejszych w obecnej chwili należy remont łazienek. Marzą mi się eleganckie, piękne i funkcjonalne toalety. Ponadto chciałabym wprowadzić dla uczniów nowsze, ciekawsze zajęcia takie jak na przykład kółko chemiczne, przyrodnicze czy dziennikarskie. Dodatkowo przydałoby się lepiej wyposażyć boisko szkolne oraz naszą jadalnię.

I na koniec, jak Pani ocenia współczesną szkołę?

Współczesną szkołę biorąc pod uwagę możliwości XXI wieku oceniam dobrze. Szkolnictwo w obecnych czasach jest bardziej przyjazne uczniom, niż na przykład szkoła do której ja chodziłam. Uczniowie otrzymują więcej pomocy, są bardziej szanowani, mają swoje prawa. Ponadto dysponujemy jako szkoła różnymi ciekawymi narzędziami (filmy edukacyjne, pomoce interaktywne, modele), dzięki którym lekcje są ciekawe. Nie musimy ograniczać się tylko do podręczników. Zajęcia są wtedy bardziej ciekawe i urozmaicone.

Redakcja serdecznie dziękuje za poświęcony czas i miłą atmosferę podczas spotkania.

Członkowie redakcji:

Mateusz Balcerzak