26 października 2015 09:08 | Aktualności

Wojewódzki konkurs plastyczny „Narysuj zdrowie”.

23 października 2015 r. w Audytorium Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego „Narysuj zdrowie”, zorganizowanego przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach oraz Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Honorowy patronat nad konkursem objęła pani Beata Małecka-Libera, Sekretarz Stanu w  Ministerstwie Zdrowia.
Konkurs „Narysuj zdrowie” jest wydarzeniem wpisującym się w kampanię prozdrowotną Ministerstwa Zdrowia oraz w ogłoszony przezMinisterstwo Edukacji Narodowej Rok Otwartej Szkoły. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z województwa śląskiego. Celem inicjatywy jest promowanie idei zdrowego stylu życia, kształtowanie w uczniach prawidłowych nawyków zdrowotnych, przygotowanie uczniów od świadomego wyboru stylu życia oraz upowszechnienie kultury zdrowotnej.
Na konkurs wpłynęły 234 prace z klas I-III oraz 150 z klas IV-VI.
Jury przyznało sześć nagród głównych oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów klas I-III oraz uczniów z klas IV-VI. Uroczystego wręczenia nagród dokonały: pani Beata Małecka-Libera, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz pani Anna Zakrzewska-Zamora, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach. Jedną z głównych nagród w konkursie były m.in. indeksy Uniwersytetu Dziecięcego WSB. Uroczystości wręczenia nagród towarzyszyły występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Kornela Makuszyńskiego w Dąbrowie Górniczej.
Dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienie:
Oliwia Szorn z klasy Ia, oraz Julia Gaj z klasy VI
Gratulujemy!!!!!