05 listopada 2015 19:17 | Aktualności

Wycieczka do Bochni

W dniu 4 listopada uczniowie klasy czwartej pojechali do Bochni. Zwiedzanie zabytkowej kopalni soli okazało się niezwykłą podróżą przez najpiękniejsze wyrobiska kopalni.

Podróż po unikalnym podziemnym mieście miała charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagali polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha, z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni. Słuchowiska przestrzenne, animacje oraz interaktywne prezentacje ukazujące rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków, stanowiły niecodzienną lekcję historii.

Podczas przerwy w zwiedzaniu uczniowie udali się do największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajdowała się restauracja Ważynek, sklep z pamiątkami, boisko sportowe i 140-metrowa zjeżdżalnia.

Uczniowie skorzystali z jeszcze jednej atrakcji bocheńskiej kopalni - jedynej na skalę światową przeprawy łodzią przez zalaną solanką komorę. W towarzystwie dwóch flisaków, barwnie opowiadających o tajemniczych zakamarkach bocheńskiej kopalni, czwartoklasiści podziwiali piękno i surowość solnej komory. Tajemniczość miejsca, nastrojowe światło i dźwięk uderzających w taflę wody wioseł, powodowały niezapomniane wrażenia i pozwoliły przeżyć niezwykłą przygodę!

Wycieczka do Bochni 2015