12 listopada 2015 16:25 | Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości

W tym roku mija 97 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 10 listopada został ogłoszony przez panią dyrektor dniem galowym, uczniowie i nauczyciele przyszli tego dnia ubrani odświętnie. Wszyscy mieliśmy kotyliony i flagi w barwach narodowych .Tego dnia  w naszej szkole jak co roku uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klasy VI przygotowali montaż słowno-muzyczny. Przedstawili trudną historię naszej ojczyzny począwszy od Mieszka I przez okres rozbiorów, a skończywszy na 1918 roku, kiedy Polska wróciła na mapy Europy. Opowieść była ilustrowana obrazami (slajdami) oraz pieśniami patriotycznymi wykonanymi przez szkolny chór. Mogliśmy również obejrzeć krakowiaka wykonanego przez uczniów klasy I. Występujący otrzymali gromkie brawa.

Mamy nadzieje, że choć trochę przybliżyliśmy Wam historię odzyskania niepodległości.

Obchodom Dnia Niepodległości towarzyszyły także konkursy plastyczne i komputerowe dla naszych uczniów. prezentującym sylwetki wielkich Polaków. Oto zwycięzcy konkursów.

Konkurs plastyczny klasy IV- VI

I miejsce Igor Grudniewski klasa IV