26 listopada 2015 19:48 | Aktualności

Życzliwość przede wszystkim

21 listopada został uchwalony Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Co trzeba zrobić, aby należycie potraktować to święto? Niewiele – uśmiechnąć się i okazać sympatię!

Wystarczy powiedzieć serdeczne "dzień dobry!" do przypadkowego przechodnia, ustąpić miejsca w autobusie starszej osobie czy po prostu pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje. Korona z głowy z tego powodu na pewno nam nie spadnie! A lepsze samopoczucie gwarantowane.

Dlatego też hasło„Nie proś świata, aby się zmienił na lepsze, to ty zmień się pierwszy” niech stanie się naszym mottem każdego dnia.

Dzień 23 listopada, Nasz Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień był dniem KOLOROWYM I RADOSNYM. W tym dniu w naszej szkole dominowały kolory: żółty, pomarańczowy, zielony i niebieski.

Samorząd Uczniowski w tym dniu zorganizował apel „O życzliwości słów kilka...”. Pani pedagog przygotowała prezentacje, a wszystko po to, aby uczniowie mogli zapoznać się z ideą Światowego Dnia Życzliwości. Wszyscy nauczyciele i podopieczni przekazali sobie „iskierkę przyjaźni”.

Po raz kolejny w naszej szkole została uruchomiona Szkolna Poczta Pozdrowień i Życzliwości „Uśmiech pocztą przesłany”. Uczniowie wrzucali do skrzynki kartki  z pozdrowieniami i miłymi słowami dla kolegów, koleżanek, nauczycieli i pracowników obsługi.

Wszystkie klasy wykonały wizytówki z cytatami o życzliwości na drzwi sal lekcyjnych co utworzyło "Szkolną Aleję Życzliwości".

Każdy uczeń wykonał order życzliwości według własnego pomysłu i przypiął je do swojego ubrania w tym szczególnym dniu.

W ramach zorganizowanego plebiscytu na Króla/Królową Życzliwości, podczas tajnego głosowania w poszczególnych klasach, wyłoniono następujące osoby, których życzliwa postawa znalazła uznanie wśród kolegów i koleżanek z klasy:

kl. Ia Julia Kubica i Tomek Głowacz

kl. Ib Kasia Wojak i Dominik Kłys

kl. IIa Natalia Ples i Kuba Piątek

kl. IIb Marysia Sitko i Szymek Gendziwełna

kl. III Jagoda Ruszkowaska i Szymek Kubica

kl. IV Natalia Łukasik i Bartosz Klimczyk

kl. V Kamila Wyparło i Oskar Borak

kl. VI Julia Gaj i Mateusz Pitas

Zwycięzcy otrzymali drobny upominek oraz gratulacje za wspaniałą, godną naśladowania postawę. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy przychylnego nastawienia do świata, codziennego radosnego uśmiechu, ciepłego gestu, gdyż właśnie one sprawiają, że ludziom wokół żyje się lepiej.

BĄDŹMY ŻYCZLIWI NIE TYLKO W TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ – 21 LISTOPADA – ALE PRZEZ CAŁY ROK!

Dzień Życzliwości 2015