20 grudnia 2015 19:09 | Aktualności

Śniadanie daje moc!

W tym roku klasa IIa po raz pierwszy przystąpiła do projektu: „Śniadanie daje moc”. W przedsięwzięciu czynny udział wzięli: rodzice, uczniowie oraz wychowawca klasy. Od początku roku poznawaliśmy unowocześnioną piramidę żywienia, w której ruch odgrywa główną rolę.

Na początku listopada przygotowaliśmy zdrowe śniadanie z ciemnym chlebem razowym, dużą ilością warzyw, nabiałem, suszonymi owocami i orzechami. Pomysły dzieci na kanapki były niebagatelne. Kanapka z zielonym ogórkiem i kiwi to nasz faworyt. Nietypowe koncepcje okazały się najsmaczniejsze, a możliwości nieograniczone. Można zatem skonkludować, iż lepiej do chleba włożyć suszoną śliwkę, niż dać gotową drożdżówkę.

Na początku grudnia uczniowie zaczęli przygotowywać dekoracje oraz wierszyk o zdrowych produktach. Natomiast rodzice zaangażowali się w stworzenie książki kucharskiej, której kolejne strony opierają się na piramidzie zdrowego żywienia. Ozdobną tablicę wystawiono na korytarzu i zainaugurowano moment postawienia jej zajadając pyszne, zdrowe śniadanie przygotowane przez rodziców.

Trzymamy kciuki za klasę IIa w konkursie „Śniadanie daje moc”. Oby starania naszych wychowanków i ich rodziców zostały docenione. Do pokonania jest zaledwie 750 klas Uśmiech

Śniadanie daje moc! 2015