11 stycznia 2016 12:12 | Aktualności

Czytanie łączy pokolenia

Biblioteka szkolna w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Sączowie podjęła się realizacji projektu „Czytanie łączy pokolenia”. Akcja ta, ma na celu zachęcić rodziny naszych uczniów do wspólnego czytania, a także wypromować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły.

Zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie czytelnicze, na którym gościliśmy naszą emerytowaną panią dyrektor Elżbietę Sapińską wraz ze swoim wnukiem Mateuszem Balcerzakiem, uczniem klasy V naszej szkoły.

Wpólnie opowiedzieli nam o swoich zainteresowaniach czytelniczych, wskazali książki które są dla nich najbardziej interesujące i wartościowe. Zapoznali nas ze zwyczajami wspólnego czytania w ich domu. Dzieci były zafascynowane opowieściami i chętnie zadawały pytania.

Pani Ela i Mateusz przeczytali nam wcześniej przygotowane fragmenty z ulubionej literatury dziecięcej.

Mamy nadzieję, że uczniowie będą chętnie uczestniczyć w kolejnych spotkaniach czytelniczych.

Zapraszamy chętnych rodziców, babcie, dziadków oraz innych członków rodzin do współpracy w realizacji projektu.