Aktualności

12 stycznia 2016 10:39 | Aktualności

I my także zagraliśmy!

10 stycznia po raz 24. grała w Polsce, ale i poza granicami Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pod hasłem „Mierzymy wysoko” wolontariusze kwestowali na rzecz pediatrii (leczenia dzieci) i dla seniorów (babć i dziadków).

I my także znowu zagraliśmy!

Już po raz piąty nasza szkoła utworzyła sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,
ale po raz pierwszy i jako jedyni w gminie zorganizowaliśmy FINAŁ!

Honorowy Patronat nad akcją objął Wójt Gminy Bobrowniki
Dziękujemy za wsparcie!

Najważniejsi – wolontariusze!

Od wczesnych godzin porannych na ulice wiosek naszej gminy i gmin sąsiednich wyszli wolontariusze. Było ich dziewiętnaścioro – dziewczynek i chłopców z klas V i VI, troje gimnazjalistów, naszych niedawnych absolwentów. Niektórym towarzyszyli rodzice. Dziękujemy im bardzo! Kwestowali w miejscach, gdzie w niedzielę najłatwiej spotkać mieszkańców – w okolicach kościołów, przy sklepach.  Nad ich bezpieczeństwem czuwali jak co roku nasi ofiarni strażacy z OSP Sączów.

Było głośno! Było radośnie!

Po południu, od godziny 14.30 w gościnnych progach sączowskiego Domu Kultury zaczął się koncert. Wystąpili uczniowie klasy Ia i IIa w barwnym i żywiołowym przedstawieniu jasełkowym, zatańczyły przepięknie uczennice Ib, zaśpiewał szkolny chór. Zaproszone do wspólnego „grania” zespoły śpiewacze GOK „Siemonianki” i „Sączowianki” uraczyły słuchaczy koncertem wzruszających kolęd, a młodzi wokaliści i tancerze zespołów działających przy Domu Kultury dali pokaz swych umiejętności. Na zakończenie wystąpiły gwiazdy naszych gminnych estrad – adepci  Akademii Gitary i Śpiewu Michała Malickiego.

Publiczność zgromadzona w pięknej odnowionej sali Domu Kultury przyjęła zaprezentowany program bardzo serdecznie. Na widowni byli młodsi i starsi, rodzice naszych uczniów, młodzież, dziadkowie.
Cieszymy się bardzo, ze nasza imprezę wsparli także swoja obecnością lokalni samorządowcy – Wójt, Przewodniczący Rady Gminy, Radni.

Występom na scenie towarzyszyły  dodatkowe atrakcje. Była loteria fantowa, kawiarenka
z pysznym domowym ciastem (dzieło naszych nieocenionych MAM!) i napojami. Chętne osoby mogły skorzystać z porad dietetyka – p. Alicji Skubis i zmierzyć ciśnienie u p. Oli Lazar.

Nad sprawnym przebiegiem programu czuwała nasza Gospodyni – Pani Barbara Gajdzińska, której pomoc i rady wspierały nas od pierwszego zamysłu organizacji tej imprezy środowiskowej.

Ratujemy i uczymy ratować

 Nasza szkoła przystąpiła do programu Ratujemy i Uczymy Ratować, a Fundacja WOŚP przekazała nam  bezpłatnie fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Nasi uczniowie są systematycznie szkoleni, więc udzielanie pierwszej pomocy nie jest dla nich trudne. Pokaz swoich umiejętności dali na scenie, gdzie pod fachowym okiem pani Ewy Klimczyk - Michał i Natalka przeprowadzili profesjonalny pokaz instruktażowy udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Licytacja

Wiele emocji wzbudziła oczywiście licytacja orkiestrowych gadżetów. Koszulki, kubki, kalendarze i notesy cieszyły się dużym wzięciem! Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które przekazały dodatkowe DARY na licytację.  

Liczby

Ile nazbieraliśmy? Wolontariusze 14 548, 07 zł, licytacja 878 zł.
Razem 15 426,07 zł.
Tez się tego nie spodziewaliśmy!
Jesteśmy szczęśliwi, ze się udało!

Sztab WOSP – Izabela Gielnik, Małgorzata Fijołek, Bogusława Duś, Ilona Kocot

„Udało się!

Wczoraj po godzinie 19 oficjalnie zakończył się w Domu Kultury 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla naszego sztabu nr 345 był to piąty udział w wielkim kwestowaniu, dlatego postanowiliśmy zorganizować go z pompą. Plakaty rozwieszone, występy przygotowane, wolontariusze kwestują. Wszystko gra. Pojawiają się pierwsi goście, najmłodsi aktorzy, rodzice. Impreza się rozkręca, w kawiarence tłumy, loteria cieszy się zainteresowaniem. W sali dietetyczka Alicja udziela porad jak być zdrowym. Pani Ola mierzy ciśnienie, które w tym dniu może być wysokie. Widownia ciągle się zmienia, ktoś wrzuca do puszki na pożegnanie pieniążek, ktoś zajmuje miejsce i bierze udział w licytacji. Czas biegnie, za oknem już dawno zapadł zmierzch.  Wolontariusze rozliczają się z „puszki”
z wypiekami na twarzy, kto w tym roku nazbiera najwięcej.
Podziękowania dla wszystkich
i pożegnanie z WOŚP. Sztuczne ognie są iskierką nadziei, ze czas spędzony 10 stycznia 2016 roku stał się cennym czasem. A światełko do nieba puszczane pod okiem strażaków stało się zakończeniem 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanego
w Domu Kultury w Sączowie.”

Izabela Gielnik – szef Sztabu.

 

PODZIĘKOWANIA

Sztab WOŚP nr 345 przy Szkole Podstawowej w Sączowie składa serdeczne podziękowania WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w nasza pracę, WSZYSTKIM, na kogo mogliśmy liczyć.

 

 

Przeczytano: 531 razy. Wydrukuj|Do góry

WOSP