21 marca 2016 11:46 | Aktualności

„ Lubię Tańczyć”

„Małe Sączowianki” to zespół taneczny składający się z uczennic klasy 1b z naszej szkoły.

Repertuar taneczny zespołu to zarówno tańce i przyśpiewki ludowe jak i tańce współczesne i choreografie do muzyki klasycznej. Swoje układy taneczne dziewczynki prezentowały już na obchodach 90 lecia KGW w Sączowie, na Święcie Niepodległości, Jasełkach  oraz  na  Finale WOŚP.

17 III 2016 r „Małe Sączowianki” reprezentowały szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Tanecznym „ Lubię tańczyć” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Wojkowicach  zajmując I miejsce w kategorii - zespół junior.

Zaprezentowały układ choreograficzny z apaszkami do muzyki Vivaldiego „ Wiosna”,  będący kontynuacją cyklu tanecznego do „ Czterech pór roku” tegoż kompozytora.