22 marca 2016 11:58 | Aktualności

„Wiosna na zdrowie”

21 marca zgodnie z tradycją ludową uczniowie klas początkowych wzięli udział w zwyczajowym pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny. Uroczystości rozpoczęło przedstawienie słowno – muzyczne „ Witaj wiosno” przygotowane przez uczniów klasy Ib i IIb. Mimo kapryśnej pogody tego dnia na sali zapanowała wiosenna atmosfera przy dźwiękach muzyki Vivaldiego.

Po przedstawieniu wyruszył wiosenny korowód po ulicach Sączowa promujący zdrowe nawyki żywieniowe. Uczniowie spacerowali z kolorowym gaikiem, składali wiosenne życzenia i wręczali mieszkańcom Sączowa pęczki szczypiorku z przepisem na zdrową wiosenną kanapkę. Dzieci szczególnie miło przyjęte zostały przez Panie z pobliskich sklepów, Apteki oraz pacjentówi personel Ośrodka Zdrowia w Sączowie. Wszyscy wymienili się wiosennymi życzeniami.

Pierwszy dzień wiosny był okazją do zaprezentowania się jako szkoła promująca zdrowie.

Inscenizacja „ Witaj wiosno” zostanie również przedstawiona rodzicom uczniów klasy Ib i IIb na wiosennym spotkaniu teatralnym dnia 31 III 2016r o godzinie 17.00 w naszej szkole.

Serdecznie zapraszamy.