31 marca 2016 23:23 | Aktualności

Konkurs „Sączowskie Palmy Wielkanocne” - rozstrzygnięty!

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie parafialno – szkolnym konkursem na najpiękniejszą sączowską palmę wielkanocną. W tym roku do konkursu zgłoszono 19 prac wykonanych przez dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sączowie oraz dorosłych parafian i inne dzieci.

W większości palmy zostały wykonane przez 1 autora. 7 palm wykonano w zespołach dwuosobowych.

Wystawa palm zgłoszonych do konkursu została zorganizowana w kościele parafialnym w Sączowie. Konkursowe palmy wielkanocne można było oglądać od Niedzieli Palmowej do drugiego dnia świąt Wielkanocnych.

Wszystkie palmy były bardzo piękne, wykonane z ogromną starannością, pomysłowością i z wielkim sercem. Palmy były niezwykle ciekawe, wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi spełniające kryteria regulaminu konkursu.

Jury konkursowe miało duży problem z wyborem tej najpiękniejszej palmy i wyłonieniem laureatów. Po burzliwych obradach komisji udało się wyłonić zwycięzców.

Zgodnie z regulaminem konkursu „Sączowskie Palmy Wielkanocne” w drugi dzień świąt wielkanocnych po Mszy św. o godz. 12.00  proboszcz ks. Marek Sendal ogłosił wyniki konkursu.

I miejsce: Jakub Błaszkowski lat 10 z mamą

II miejsce: Oliwia Dyszy i Sara Madej lat 5

III miejsce: Wojciech Kukuła lat 6 z babcią

Jury przyznało również wyróżnienia dla prac wykonanych przez:

• Wiktorię Błaszkowską lat 11
  • Szymona Gurowca lat 7 z mamą
  • Mateusza Pitasa lat 12

Komisja Konkursowa nagrodziła również palmy, których autorami byli:

• Marta Cabaj lat 6
  • Konstancja i Konrad Grybscy lat 6
  • Kalina Jacykowska lat 6
  • Jagoda Nabrdalik lat 6
  • Maja lat 6 i Oliwia Elzner lat 10
  • Jakub Włodarczyk lat 8
  • Radek Sokoła lat 10
  • Zuzia Sitko lat 11
  • Dawid Nowak lat 13
  • Natalia Luzak lat 12
  • Dominika i Gabrysia Gnacik lat 13
  • Natalia Trefon lat 13
  • Radek Laska lat 12

Laureaci konkursu i uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami.