08 kwietnia 2016 07:31 | Aktualności

Najdzielniejszy z rycerzy, czyli jak pokonać własne ograniczenia…

W dniu 4 kwietnia dzieci z klas I-III odwiedziły Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie. Miały okazję zobaczyć niezwykły, oniryczny i futurystyczny spektakl, w którym marzenie miesza się z rzeczywistością, sen z jawą, a bohaterstwo z przekraczaniem granic swoich możliwości.

„Najdzielniejszy z rycerzy”, bo o nim mowa, to dzieło wybitne, stworzone na wzór operetki, oparte na kompozycji Krzysztofa Pendereckiego i Marka Stachowskiego z 1965 r. Spektakl dodatkowo wzbogaciło libretto poetki Ewy Szelburg-Zarembiny.

Dzieci oszołomione były awangardową scenerią, nowoczesnymi kostiumami i efektami sensualnymi: wystrzelonym confetti czy bańkami mydlanymi unoszącymi się nad publicznością. Do tego mogły wczuć się w rolę głównego bohatera – stracha na wróble – który dokonał rzeczy niemożliwej i dzięki bezkompromisowej postawie otrzymał prawdziwe serce.